Ne Kadar Tüketmeli?

İpek’ten Mesaj Var

Tüm gün oturarak çalışıyor; işlerin yoğunluğundan dolayı ara öğününü ihmal ettiğin oluyor mu? Gün içerisinde kendini yorgun, bitkin, halsiz ve mutsuz hissediyor musun? Peki ya tazelenmek için ne yapman gerektiğini biliyor musun? Aslında çok kolay!

Rengârenk meyve ve sebzeleri tüketerek güne enerji ve renk kat, öğünlerini renklendir! Üstelik günde 5 porsiyon renk renk sebze ve meyve tüketerek birçok hastalığa karşı da korunmuş olacaksın.

Gün içerisinde renk renk meyve ve sebze tüketen kişiler daha enerjik ve mutlu oluyor, işyerinde daha yüksek performansta çalışıyor, ofis çalışanlarının ortak sıkıntısı olan sindirim sistemi problemleri de yaşamıyorlar. Düzenli meyve ve sebze tüketiminin kanser hastalıkları, kalp hastalıkları, kabızlık vb. sindirim sistemi hastalıkları gibi pek çok hastalığa karşı koruyucu olduğu da biliniyor…

Sen de rengârenk meyve ve sebzelerin mucize etkisinden faydalan. Evde tükettiğin meyve yeterli değil; ofisinde de meyve ye!
Ofiste meyve bulundurma maalesef sürdürülebilir bir alışkanlık olamayabiliyor. 1 ay veya 2 ay ofiste meyve bulundurmaya çalışıyor; ama sonra yoğunluktan meyve almayı/taşımayı unutmaya veya ihmal etmeye başlıyoruz. Ofisteki sabah kahvemizin yanında meyve yerine çikolata, ikindi saatlerinde ise düşen kan şekerimizi ve enerjimizi yükseltmek için meyve yerine kek, kurabiye ya da ağır bir tatlı tüketebiliyoruz. Hâlbuki elimizin altınsa taptaze meyveler bulunsa bu besinleri tüketmemize gerek kalmayacak! 1 avuç dolusu renkli mutluluk ile meyvelenmeye, tazelenmeye, sadelenmeye ne dersin?

Sizler için mevsiminde yetişen meyveleri özenle hazırlayıp, düzenli meyve tüketimini sağlamak adına belirlenen sıklıklarda iş yerine getiriyor, tüm ofis çalışanlarının ulaşabileceği şekilde sizlere sunuyoruz.

Haydi, sen de meyveli Ofis ailesine katılarak sağlık dolu meyve kasalarımız ile meyvelen, tazelen, sadelen!

Uzm. Diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER