Ne Kadar Tüketmeli?

DİYETİSYENDEN MESAJ VAR

Haftanın ortalama 5 günü ofistesin, bilgisayar başında oturarak çalışıyor; zaman problemi, iş yetiştirme, toplantılar, telefon görüşmeleri yüzünden ara ve ana öğünlerini atladığın, geçiştirdiğin oluyor mu? Kendini mutsuz, enerjisi düşük hissediyor musun? O halde bedenini dengelemen için ne yapman gerekiyor?
Çok kolay!!

Çalışma masanda gökkuşağını hayal et? Kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, mor ile güne enerji kat.
Doğanın bizlere sunduğu taze ve lezzetli meyve ve sebzeler ile öğünlerini keyiflendir.

Günde sadece 5 porsiyon sebze ve meyve yiyerek hastalıklara karşı daha dirençli olacak, kalbini koruyacaksın. Unutma kalbinde sevdiklerin var! Üstelik, ara öğünlerinde düzenli ve dengeli meyve ve sebze yediğin için akşam eve gittiğinde açlık hissin olmayacak.

Dolaşım, sindirim ve boşaltım sistemin saat gibi çalışacak ve bağırsak problemleri yaşamayacaksın. Kanser hastalıklarına karşı meyve ve sebzeler kalkanın olacak. Kan şekerin dengelendiği için aşırı ve gereksiz tüketimler yapmayacaksın. İş yaşamın olumlu etkilenecek, performansın artacak en önemlisi kendini enerjik ve mutlu hissedeceksin.

Akşam yemek sonrası yediğin meyve, günlük meyve ihtiyacını karşılamaz. Ayrıca geç saatte yendiği için, gece hazımsızlık ve reflü gibi şikayetlerin olabilir.

MEYVENİ OFİSTE YE!!

Ofise meyve götürmeye üşeniyor olabilirsin. Kahve veya çay içerken yanına tatlı- tuzlu atıştırmalıklar ile araöğünlerini geçiştiriyor olabilirsin. Ofisteki kutlamalarda veya toplantılarda bulunan pasta çeşitlerine "hayır" demek zor olabilir. Oysa işyerinde mevsimin bize sunduğu taze ve çeşit çeşit meyveler olsa "evet" demez miydin?

Sen ve ofis arkadaşın daha sağlıklı olmayı fazlasıyla hak ediyorsun!

Meyve yemeyi sürdürülebilir hale getirmek için, mevsiminde yetişen meyve ve sebzelerden oluşan ve sizler için özenle hazırladığımız kasalarımızı, belirlenen aralıklarla ofisinize getiriyor, tüm ofis çalışanlarının ulaşabileceği bir şekilde sizlere sunuyoruz.
Haydi,meyveli Ofis ailesine katılarak sağlık dolu meyve kasalarımız ve bardaklarımız ile

MEYVELEN,TAZELEN, SADELEN DENGELEN!!!

Diyetisyen Aykut Kıvanç